logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 19.04.2018
Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Częstochowa od 9°C do 20°C

Ogłoszenie: PRACA!
28.03.2018
Centrala Materiałów Budowlanych poszukuje pracownika na stanowisko: DORADCA KLIENTA.Jeżeli:-... Czytaj dalej »
Kolejne załamanie pogody!
27.03.2018
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed wystąpieniem opadów desz... Czytaj dalej »
Zaginęli dwaj mieszkańcy Poraja!
27.03.2018
Myszkowska policja poszukuje dwóch mężczyzn. Oboje wyszli z domu 8 marca i do tej pory nie n... Czytaj dalej »
Śniadanie Wielkanocne dla najbardziej potrzebujących
27.03.2018
Już po raz piąty w okresie Świąt Wielkanocnych, dla osób szczególnie potrzebujących wsparcia, zorganizowane zostanie Śniadanie Wielkanocne. Inicjatorem spotkania jest Fundacja Chrześcijańska „Adullam". Wzorem lat poprzednich spotkanie... Czytaj dalej »
Skąd zamieszanie na Jarmarku Wielkanocnym?
27.03.2018
Skąd zamieszanie na Jarmarku Wielkanocnym i ewakuacja stoisk? W niedzielę uwagę przechodniów zwróciła pozostawiona bez opieki walizka...  Okazało się, że należy ona do ekipy telewizyjnej. Pozostawiona została najprawdopodobniej pr... Czytaj dalej »
Serca na Odwyku: Hanna Śleszyńska i Cezary Żak na scenie Filharmonii Częstochowskiej!
26.03.2018
Kolejna premiera agencji Certus, to broadwayowski hit komediowy, napisany przez autora scenariusza niezapomnianego filmu "Tootsie" z Dustinem Hofmanem. Spektakl wystawiony zostanie w Filharmonii Częstochowskiej, 19 maja. Na scenie zobaczymy m.in. Hannę Ś... Czytaj dalej »
Zaskakujący finał sprawy psa przywiązanego do drzewa...
26.03.2018
Nie takich ustaleń spodziewali się śledczy kilka dni temu przyjmując zawiadomienie o porzuconym w lesie kundelku. Okazało się, ze właściciel zwierzaka oddał go znajomemu, który zapewniał o właściwej opiece dla czworonoga. Niestety już tego samego ... Czytaj dalej »
Częstochowa nagrodzona za rozwój terenów inwestycyjnych!
24.03.2018
Częstochowa została laureatem konkursu na "najlepsze przedsięwzięcia 2017 roku". Tytuł Lidera Małopolski, miasto otrzymało za za działania na rzecz rozwoju specjalnych stref ekonomicznych oraz terenów inwestycyjnych. Kapituła konkursu doceniła dyn... Czytaj dalej »
Kolejna kontrabanda przewchwycona
23.03.2018
Częstochowscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej przechwycili blisko 270 tys. papierosów i 14,5 kg tytoniu bez akcyzy. Wejście do skrytki, w której trzymano kontrabandę, prowadziło przez kojec i przystawione był... Czytaj dalej »
X Bieg Częstochowski!
23.03.2018
„Zabiegani” Częstochowa zapraszają do udziału w X Biegu Częstochowskim, który odbędzie się 7 kwietnia!Wyścig z udziałem zawodowców i amatorów zostanie rozegrany na dystansie 10 km na trasie atestowanej przez PZLA ulicami ... Czytaj dalej »
Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan i Mikołaj Krawczyk na scenie Filharmonii Częstochowskiej!
23.03.2018
"Pikantni” - uwielbiany przez Publiczność w Polsce spektakl z Anną Muchą, Barbarą Kurdej-Szatan, Michał Ziembicki i Mikołajem Krawczykiem wystawiony zostanie w Filharmonii 7 kwietnia! Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Chris... Czytaj dalej »
Pijany symulant w rękach kłobuckiej drogówki...
23.03.2018
W poniedziałek kilka minut po godzinie 22.00 w Wilkowiecku policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli audi, które w podejrzany sposób jechało ulicą Żołnierzy Września. W czasie kontroli okazało się, że w organizmie kiero... Czytaj dalej »
XI Święto Palmy Wielkanocnej!
23.03.2018
Dzisiaj w III alei startuje Jarmark Wielkanocny. Podczas XI Święta Palmy, które na stałe wspisało się w miejski kalendarz będziemy mogli kupić świąteczne produkty, a także wziąć udział w degustacjach i pokazach.Dodatkowe atrakcje rozpoczną się w s... Czytaj dalej »
Galeria Jurajska z przytupem powita wiosnę!
22.03.2018
Stand-up Cezarego Pazury i koncert Patryka Kumóra zapowiada Galeria Jurajska na najbliższy weekend. Ponadto zaplanowano również pokazy mody, akrobacji i występ częstochowskiego Teatru Tańca. Świętowanie nadejścia wiosny (póki co kale... Czytaj dalej »
Obnażał się na dworcu PKP
22.03.2018
Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który w poczekalni dworca autobusowego PKS najpierw załatwił swoja potrzebę fizjologiczną, a następnie obnażył się. Do strażników miejskich patrolujących centrum Częstochowy dotarła informacj... Czytaj dalej »
Prawie 1,3 mln zł na miejski program pomocy zwierzętom!
22.03.2018
Prawie 1,3 mln zł z budżetu miasta przeznaczone zostanie na tegoroczny program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu ich bezdomności.   Przyjęty program na celu ma przede wszystkim ograniczenie zjawiska bezdomności zwierząt. Obej... Czytaj dalej »
Pilnował budowy autostrady, a w przerwach... palił marihuanę!
22.03.2018
Policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach zatrzymali mężczyznę, który na terenie budowy autostrady pełnił funkcję stróża. 47-latek pilnował, aby z terenu budowy nic nie zginęło, a w przerwach... palił marihuanę.W ręce mundurowych wpadł t... Czytaj dalej »
Dwa medale pingpongistki, Kingi Falarz w Mistrzostwach Śląska!
22.03.2018
W niedzielę 18 marca w Sosnowcu odbyły się 78 Indywidualnie Mistrzostwa Śląska Seniorów i Seniorek. W zawodach wystąpiły cztery zawodniczki AZS AJD. Najlepiej zaprezentowała się Kinga Falarz, która zdobyła dwa medale. Częstochowianka w grze... Czytaj dalej »
Dni otwarte w częstochowskich wodociągach
22.03.2018
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Wody. W związku z włączeniem się w obchody akcji, częstochowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprasza na dni otwarte. Od dzisiaj do soboty można będzie zobaczyć m.in. najstarsze, funkcjonujące od 192... Czytaj dalej »
Brawa dla czujnych seniorów, którzy nie dali się oszukać!
21.03.2018
Wczoraj na terenie Częstochowy policjanci odnotowali aż cztery próby oszustwa metodą „na wnuczka”. Za każdym razem sposób działania sprawców był podobny. Do starszych osób dzwonił rzekomy wnuczek, który info... Czytaj dalej »
Zmiana terminu finału I Ligi!
21.03.2018
    AZS Częstochowa pewnie pokonał Krispol Września w półfinale play off I Ligi. W najbliższy weekend podopieczni trenera Stelmacha mieli rozegrać dwa pierwsze mecze finałowe. Z powodu problemow z dostępnością hali oba spotkania zostały... Czytaj dalej »
Godzina dla Ziemi: w Częstochowie zgasną światła!
21.03.2018
W sobotę, 24 marca obchodzić będziemy Godzinę Dla Ziemi. W związku z tym, zgasną światła również w Częstochowie.24 marca, o godz. 20.30 organizacja ekologiczna WWF jak co roku zaprasza osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie... Czytaj dalej »
Podział na okręgi wyborcze
20.03.2018
Częstochowscy radni podjęli uchwałę w sprawie podziału miasta na okręgi wyborcze. Po ostatnich zmianach w prawie niezbędna była korekta polegająca na włączeniu dzielnicy Podjasnogórskiej do okręgu "śródmiejskiego". Podczas najbliższych wybo... Czytaj dalej »
Magazyn Dobrych Cen - CMB
20.03.2018
  ...  ... Czytaj dalej »
Wywołała fałszywy alarm bombowy...
19.03.2018
29-letnia kobieta odpowie za wywołanie fałszywego alarmu bombowego na dworcu PKP. Grozi jej nawet 8 lat więzienia...Oficer dyżurny z komisariatu IV w Częstochowie otrzymał telefon, z którego wynikało, że na dworcu kolejowym jest bomba. Wprawdzie d... Czytaj dalej »
AZS w finale I Ligi!
19.03.2018
  Bardzo pewnie, w trzech setach AZS Częstochowa pokonał w sobotę Krispol Września. Dzięki temu akademicy zameldowali się w finale I Ligi, w którym zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. AZS był faworytem tego półfinału. P... Czytaj dalej »
Zgwałcił koleżankę, z którą pił alkohol...
19.03.2018
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 51-latka podejrzanego o zgwałcenie 55-letniej kobiety. Jak ustalili śledczy, mężczyzna spożywał z pokrzywdzoną alkohol, a następnie zmusił ją do obcowania płciowego. W chwili zatrzymania badanie wykaza... Czytaj dalej »
Imieniny Marszałka
16.03.2018
19 marca o 10.45 na placu Biegańskiego rozpoczną się uroczystości związane z obchodami imienin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Podczas uroczystości delegacje tradycyjnie złożą kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Wydar... Czytaj dalej »
AZS już jutro w finale I Ligi?
16.03.2018
Jutro AZS Częstochowa rozegra drugie spotkanie, II rundy play off I Ligi. Akademicy w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0, dlatego sobotni mecz z Krispolem Września może przesądzić o ewentualnym awansie do finału. Podopieczni trenera Kr... Czytaj dalej »
Tymczasowy areszt dla 33-latka z Poraja, podejrzanego o śmiertelne pobicie
16.03.2018
33-letni mieszkaniec Poraja najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o pobicie ze skutkiem śmiertelnym swojego kolegi,z którym wcześniej pił alkohol. Grozi my nawet dożywotnie więzienie. Do zdarzenia doszło we wtorek o ... Czytaj dalej »
Pijana opiekowała się dziećmi...
16.03.2018
Policjanci z komisariatu IV zatrzymali 29-latkę, podejrzaną o narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jak ustalili śledczy, kobieta opiekowała się 2-letnimi bliźniętami i 3-latką, mając w organizmie przeszło 2 promile alkoh... Czytaj dalej »
Zima znowu da się we znaki...
16.03.2018
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed opadami śniegu i zamieciami śnieżnymi, które wystąpić mogą na terenie województwa śląskiego. Progonozuje się, że dzisiaj od godz, 14, do jutrzejszego wczesnego porankna spa... Czytaj dalej »
Kłobuccy śledczy zatrzymali handlarzy narkotykami!
15.03.2018
Kłobuccy kryminalni, wspólnie z policjantami z wydziału do walki z przestępczością narkotykową katowickiej komendy wojewódzkiej, zatrzymali 6 osób w wieku od 22 do 34 lat, związanych z handlem narkotykami. Podczas przeprowadzonej akc... Czytaj dalej »
"Słoneczna Gmina" - wystartował dodatkowy nabór wniosków!
15.03.2018
Dzisiaj startuje dodatkowy nabór do projektu dofinansowania montażu instalacji pozyskujących energię z odnawialnych źródeł w ramach ,,Słonecznej Gminy”. Potrwa on do 23 marca. Dodatkowy nabór związany jest z faktem, że kilka os... Czytaj dalej »
Sukces pięściarzy KS „Start"!
15.03.2018
W ostatni weekend odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie. W Bielsku-Białej wzięło udział pięciu zawodników z KS „Start" w Częstochowie i... każdy z nich wrócił z medalem! W Turnieju wystartowało 108 zawodników z 26 klubó... Czytaj dalej »
X
Sport
Utrudnienia w ruchu związane z Biegiem Częstochowskim
Kolejny sparing Włókniarza na SGP Arenie!
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy